Jan Krzysztof Piasecki - strona autorska

poezja     proza
To tylko slady Okladka.jpg

Jan Krzysztof Piasecki

TO TYLKO ŚLADY   Wiersze ze Wgórz Sokólskich

Wydawca: Oficyna Wydawnicza "Agawa"
Warszawa, 2014 r.
ISBN 978-83-85571-71-1
52 strony
Ksiażka zawiera cykl wierszy napisanych podczas sześcioletniego pobytu autora na Wzgórzach Sokólskich.

Wiersze z tego tomiku były czytane przez Andrzeja Ferenca i komentowane przez Iwonę Smolkę w Programie Drugim Polskiego Radia w pięciu audycjach "Poezja przed północą".
Książkę można zamówić na stronie internetowej Oficyny Wydawniczej "Agawa": www.agawa-wydawnictwo.pl, a także u autora, pisząc na adres jkpiasecki@wp.pl

Recenzja z ostatniej strony okładki:
Wiersze Jana Krzysztofa Piaseckiego, pulsujące żywą i wrażliwą emocjonalnością, wyciszoną niemal do szeptu, są autentycznym świadectwem silnych doznań bohatera lirycznego w jego codziennym obcowaniu z ludźmi i przyrodą Wzgórz Sokólskich, są poetycką kroniką wrastania w ten świat i tę społeczność, kojącą nerwy zszarpane w wielkomiejskim zgiełku. Życie w rytmie przyrody przynosi mu ukojenie, wewnętrzny spokój oraz prawdziwą miarę rzeczy. Te wiersze uczą patrzeć na otaczający świat, dostrzegać jego niepowtarzalny urok w zwykłej codzienności i urok odświętności. Uczą żyć i życiem się cieszyć, pomagają wrócić do istoty rzeczy, wcielić się ponownie w autentyczny klimat ziemi i stać się świadomą cząstką przyrody, służyć jej i korzystać ze wszystkich dobrodziejstw, którymi ona odpłaca.
                                                Grzegorz Łatuszyński

 

 
Jan Krzysztof Piasecki

NIEPOSTRZEŻENIE SIĘ GAŚNIE

Wydawca: Księgarnia Akademicka
Kraków, 2006 r.
ISBN 83-7188-894-5
46 stron

Zbiór Niepostrzeżenie się gaśnie zawiera wiersze napisane w latach 1999 - 2005. Wiersze ułożone są w osiem cykli: Dorastanie, Wiersze o ojcu, Ziemia, Malarze i Poeci, Niepostrzeżenie się gaśnie, Zuza, Wieżowiec/Puławska, Do Marka.

Książkę można zamówić w wydawnictwie Księgarnia Akademicka w Krakowie, ul. św. Anny 6 lub w księgarni internetowej Merlin.pl
Książkę można zamówić bezpośrednio u autora, pisząc na adres e-mail podany w zakładce Kontakt.


 

 
Jan Krzysztof Piasecki
PIERWSZA WIOSENNA I INNE OPOWIADANIA

Wydawca: Wydawnictwo Pokolenia
Warszawa, 2003 r.
ISBN 83-918644-0-5
191 stron

Na tle rzeczywistości przełomowych dla Polski lat "80" i "90" rozgrywa się dramat głównego bohatera - outsidera zepchniętego na margines - czy może dramat licznych alter ego tej postaci, występującej pod różnymi imionami; niekiedy w głównej roli, a czasem w roli obserwatora lub narratora.
Opowiadania mają żywą, intrygującą akcję. Każde stanowi osobną, zamkniętą formę. Autor pokazuje niedostosowanie do rzeczywistości głównego bohatera, kreśli portrety psychologiczne postaci i śledząc ich losy niekiedy cofa się w przeszłość. Stawia problem wyborów moralnych, ukazuje przemiany społeczne. Centralnym problemem tej prozy jest samotność.
Wielkie miasto/Warszawa: przedmieście, podmiejska wieś, osiedla bloków, stare Śródmieście i Powiśle, atmosfera poczekalni zespołu adwokackiego ... salon fryzjerski - to wszystko jest opisane ze znajomością rzeczy i dbałością o szczegół.

Książka jest w sprzedaży w księgarni internetowej Merlin.pl
Opowiadania można również zamówić bezpośrednio u autora, pisząc na adres e-mail podany w zakładce Kontakt. 

 
Jan Krzysztof Piasecki
WIERSZE WYBRANE

oraz
A. B. ("Banjo") Paterson
14 WIERSZY I BALLAD

w przekładzie Jana Krzysztof Piaseckiego

Wydawca: Księgarnia Akademicka
Kraków, 1998 r.
ISBN 83-7188-204-1
101 stron

Książka zawiera wybór poezji ze zbioru wierszy Z dala od was, inne wiersze oraz przekłady poezji australijskiego poety A. B. ("Banjo") Patersona /1864 -1941/

Książkę można zamówić w wydawnictwie Księgarnia Akademicka w Krakowie, ul. św. Anny 6, a także w księgarni internetowej Merlin.pl


 

 
Jan Krzysztof Piasecki
Z DALA OD WAS

wiersze

Wydawca: Stowarzyszenie Ruchu Artystycznego "Świat"
Warszawa, 1989 r.
58 stron

Debiut książkowy.